Stoksuz E Ticaret Nasıl Yapılır?

Sermayesiz e ticaret yapmak isteyenler için stoksuz e ticaret araştırma konularının başında gelir ve en iyi seçeneklerden birisidir. E ticaret sitesi kurarak veya e ticaret pazar yerleri aracılığı ile e-satış yapmak girişimciler açısından mümkün olmaktadır. Türkiye’deki e-ticaret pazaryerlerinden Trendyol, Hepsiburada, N11, Amazon girişimcilerin tercih ettikleri pazaryerleri arasında yer almaktadır. Stoksuz e ticaret sistemini bir çok girişimci Dropshipping olarak da ifade etmektedir.

Ancak dropshipping ile e ticaret yaparken ürünü satın almanız gerektiği için bir sermayenizin olması gerekmektedir. Bizim size sunmuş olduğumuz Stoksuz E-Ticaret platformumuzda e-ticaret yaparken ürünlere 1 TL dahi ücret ödemenize gerek yoktur.

Sermayesiz e ticaret yapmak isteyenler için stoksuz e ticaret araştırma konularının başında gelir ve en iyi seçeneklerden birisidir. E ticaret sitesi kurarak veya e ticaret pazar yerleri aracılığı ile e-satış yapmak girişimciler açısından mümkün olmaktadır. Türkiye’deki e-ticaret pazaryerlerinden Trendyol, Hepsiburada, N11, Amazon girişimcilerin tercih ettikleri pazaryerleri arasında yer almaktadır. Stoksuz e ticaret sistemini bir çok girişimci Dropshipping olarak da ifade etmektedir. Ancak dropshipping ile e ticaret yaparken ürünü satın almanız gerektiği için bir sermayenizin olması gerekmektedir. Bizim size sunmuş olduğumuz Stoksuz E-Ticaret platformumuzda e-ticaret yaparken ürünlere 1 TL dahi ücret ödemenize gerek yoktur.

Sermayesiz E Ticaret Amazon mu?

Sermayesiz ticaret nasıl yapılır sorusu girişimcilerin cevabını en çok merak ettiği soruların başında gelir. Kendi işini yapmak isteyen girişimciler ilk başlarda sermayeleri az olduğu için sermaye gerektirmeyen iş modellerini tercih ediyorlar. Az sermaye ile e ticaret yapmak isteyen girişimcilerin bir kısmı Amazon platformu üzerinde dropshipping ve arbitraj iş modellerini tercih edebiliyor. Ancak bütün pazaryerleri platformlarının ortak bir sorunu Amazon için de geçerlidir.

Girişimci açısından pazaryerlerinin ortak sorunu; girişimcinin pazaryerlerindeki mağazasının kendi markası(alan adı/domain) adına olmamasıdır. Girişimcinin açmış olduğu mağaza pazaryerinin içerisindeki hesabında oluşturmuş olduğu bir mağazadır. Dolayısıyla pazaryerindeki hesabı kapandığında veya pazaryerinin kendisi kapandığında yıllarca yapmış olduğu bütün emekler boşa gitmiş olacaktır. Buna verebileceğimiz en güzel örnek Gittigidiyor’un Türkiye’den çekilmiş olmasıdır. Gittigidiyor Türkiye’dieki faaliyetleri durdurma kararı aldı ve Türkiye’den çekildi. Gittigidiyor’da mağaza sahibi olan ve mağazalarına 5 yıl 10 yıl emek harcayan girişimcilerin bütün emekleri de çöpe gitmiş oldu.

Gerek Amazon’da gerekse diğer e-ticaret platformları üzerinden e-ticaret yapmanın en büyük riski bir günde tüm ticari faaliyetlerinizin sonlanabilmesidir. Amazonda suspend olmak adı verilen hesabınızın yasaklanması çok karşılaşılan sorunlardan birisidir. Amazon sizin hesabınızı askıya alır ve eğer hesabınızı tekrar aktif edemezseniz hesabınız kapanır ve ticari faaliyetleriniz son bulmuş olur. Diğer platformlarda da hesabınız ile ilgili bir sorun yaşadığınızda hesabınız kapatıldığı gün ticari faaliyetleriniz sona ermiş olur.

Dolayısıyla o platformda yıllarca yapmış olduğunuz emekler sizin kendi MARKA İSMİNİZE(domain/alan adı) ait olmadığı için emekleriniz de ticari faaliyetinizle beraber yok olmuş olur.

AMA bizim size sunmuş olduğumuz Stoksuz E-Ticaret platformumuzda siz KENDİ MARKANIZ(alan adı/domain) ile mağaza sahibi olursunuz. 3 yıl 5 yıl sonra bizden memnun kalmasanız bile kendi markanızı başka bir platforma taşıyarak e-ticaretinize devam edebilirsiniz. Böylece kendi markanıza yapmış olduğunuz 3 yıllık 5 yıllık emekleriniz boşa gitmemiş olur.

Amazonda Dropshipping Yapmak

Amazonda dropshipping yapmak da bir çok girişimcinin araştırdığı ve denemiş olduğu iş modellerinden birisidir. Dropshipping kısaca size ait olmayan ürünleri, tedarikçilerin ürünlerini, web siteniz veya e-ticaret pazaryerleri üzerinden satma işlemidir. Amazon dropshipping yöntemi de Amazon üzerinden yapılan stoksuz satış yöntemlerinden birisidir. Stoksuz e ticaret/stoksuz satış/dropshipping iş modelinde bir satıcı olarak, yalnızca alıcıları/müşterileri bulmanız ve onların ürünü almasını sağlamanız gerekir. Ürünün müşteriye gönderilmesi, kargo işlemleri tedarikçileri tarafından yapılır.

Amazonun hali hazırda olan ziyaretçi sayısının fazla olması nedeniyle amazon dropshipping iş modeli tercih edilmektedir ancak unutulmaması gereken nokta Amazonun da bir e-ticaret platformu olduğu ve amazondaki hesabınızın kapanması tüm faaliyetlerinizin sonlanmasına ve hatta paranızın içeride kalmasına neden olacaktır.

Stoksuz satışın temellerini anlamak, başarılı bir stoksuz satışçı olmak için kritik bir adımdır. E-ticaretin en zor olan aşamalarından birisi de operasyon süreçleridir. E-Ticaretin normal ticarete göre faydalarından birisi de satış operasyonunun sabit maliyetlerini düşürme imkanıdır. Bunun pratikte işe yaraması için işletme yönetiminin dikkatli bir şekilde ele alınması, envanter ve nakliye için tüm olasılıkların değerlendirilmesi gerekir.

Bireysel olarak E-Ticaret yapmak isteyen bir kişinin operasyon süreçlerini yönetmesi oldukça güçtür. Biz Stoksuz E-Ticaret platformumuz ile size E-Ticaret Operasyon hizmeti de sağlıyoruz. Platformumuz e-ticaretin bütün operasyonel işlerini(Sipariş, ödeme tahsili, fatura, kargo, iade takibi, müşteri hizmetleri vb)sizin adınıza yapmaktadır. Size sadece Mağaza tanıtımı/pazarlama konularına odaklanmak ve markanızı büyüterek gelirlerinizi arttırmak kalıyor.

Stoksuz E-Ticaret platformumuz ile size 4 Hizmeti tek bir platformda sunuyoruz:

1- E-Ticaret Yazılım Hizmeti

2- 2-Satışa Hazır 10.000 lerce Ürün

3- E-Ticaret Operasyon Hizmeti

4- Ücretsiz Eğitimler

Siz de Amazonda suspend olmak dan sıkıldıysanız veya suspend olabileceğinizin farkındaysanız, Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi pazaryerlerinin yüksek komisyonlarından şikayetçiyseniz ve 1 GÜNDE tüm ticaret faaliyetlerinizin sona erebileceğinin farkındaysanız artık yalnız değilsiniz.

Stoksuz E-Ticaret Platformumuz ile şirketi olan veya şirketi olmayan ürünü olmayan bireysel girişimcilerimizin e-ticaret yapmalarını sağlıyoruz.

Detaylı bilgi için Anasayfa mızı ziyaret edebilir veya iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.