Şirket Kurmadan E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Şirket kurmadan e ticaret nasıl yapılır

E-ticaretin her geçen gün büyüyen hacmi ve pandemi sonrasında en gözde iş modellerinden biri olması nedeniyle “şirket kurmadan e ticaret” girişimcilerin, kendi işini kurmak isteyenlerin, ek gelir elde etmek isteyenlerin ilgisini çeken bir konu oldu. Bireysel olarak e ticaret yapmak isteyen girişimcilerin zorlandıkları konuların başında şirket kurmak geldiği için girişimciler şirket kurmadan e ticaret yapmanın yollarını arıyorlar.

E ticaret için şirket kurmak başlangıçta çok fazla sermayesi olmayan girişimcilere bir maliyet olacağı için ve diğer muhasebe masrafları da ekleneceği için girişimcileri e ticarete başlamadan önce düşündüren bir konu olmaya devam ediyor.

Son zamanlarda sosyal medyanın hayatımızda çok fazla yer alması ile sermayesiz e ticaret yaparak ek gelir elde etmek isteyen kişiler sosyal medya üzerinden satış yapmaya başladılar. Gerek kendisini tanıtmak gerek markasını tanıtmak gerek satış yapacağı ürünleri tanıtmak isteyenler için sosyal medya kullanımı olmazsa olmazlar arasına girdi.

Siz de özellikle Facebook ve Instagram hesaplarınızı kullanırken bu platformlar üzerinden çok sayıda satış yapıldığını gözlemlemişsinizdir. Bu platformlar kullanıcılarına satış yapabilmeleri için platform içerisinde mağaza kurmalarına olanak sağlayarak onları platformu kullanarak satış yapmaya teşvik etmektedirler.

Sosyal Medyadan Satış Yapmak Yasal Mı?

Şimdi gelelim işin yasal boyutuna. Bu platformlar üzerinde satış yapmak yasal mı? Sosyal medya platformları üzerinden satış yapmanız yasaldır ancak verginizi verdiğiniz sürece. Fiziksel ticarette olduğu gibi e ticarette de satış yaptığınız her ürün için fatura kesmek ve o satıştan elde ettiğiniz kazancın vergisini vermek zorundasınız. Facebook İnstagram gibi platformlarda şirket kurmadan satış yapabilirsiniz ancak Trendyol, Hepsiburada, n11 gibi platformlarda satış yapabilmeniz için şirket kurmanız gerekmektedir.

Peki şirket kurmadan e ticaret yaparak verginizin de ödendiği TAMAMEN YASAL olan bir e ticaret platformu var mı? Bugün size güzel bir haber verelim 🙂 Artık böyle bir platform var. Şirketiniz olmadan, kendi ürününüz olmadan, kazandığınız gelirin vergisi devlete ödenerek tamamen yasal yolla e ticaret yapabileceğiniz stoksuz e ticaret platformuz hakkında size bilgi verelim.

Şirketsiz e ticaret platformu olarak da adlandırabileceğimiz Stoksuz E ticaret platformumuz Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkta 7 yıldır faaliyet gösteren firmamızın bir e ticaret projesidir. Stoksuz E-ticaret projemiz 3 yıldır devam etmektedir ve AR-GE çalışmaları ile devamlı güncellenmektedir. Şirket bu proje ile Türkiye’deki girişimci sayısını arttırmayı ve 100.000 girişimcinin kendi işini kurmasına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Platform olarak size 4 önemli hizmet sunuyoruz:

1-Profesyonel E-Ticaret Yazılımı
2-Satışa Hazır 10.000 lerce Ürün
3-E-Ticaret Operasyon Hizmeti
4-Ücretsiz Eğitimler

Platformumuz e-ticaretin bütün operasyonel işlerini(Sipariş, ödeme tahsili, fatura, kargo, iade takibi, müşteri hizmetleri vb)sizin adınıza yapmaktadır. Size sadece Mağaza tanıtımı/pazarlama konularına odaklanmak ve markanızı büyüterek gelirlerinizi arttırmak kalıyor.

Stoksuz E-Ticaret Nedir, Şirketsiz E-Ticaret Nedir gibi kavramları merak ediyorsanız platformumuz ile ilgili detaylı bilgi vermiş olduğumuz Anasayfa yı ziyaret edebilirsiniz. Anasayfa ya gitmek için >> TIKLA <<

Detaylı bilgi için iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.