Amazon Stoksuz E-Ticaret

E ticaret pazar yerleri söz konusu olduğunda en çok tercih edilenlerden birisi şüphesiz ki Amazon dur. Sermayesiz ticaret nasıl yapılır diyenler için de bir adım öne çıkan Amazon, stoksuz e ticaret yapmanıza olanak sağlar. Amazon’da satış yapmaya başlamanın bir yolunu arıyorsanız ancak başlamak için çok paranız yoksa, Amazon’un iş modellerinden birisi olan Amazonda Stoksuz E-Ticaret iş modelini tercih edebilirsiniz.

Amazonda Stoksuz E Ticaret

Amazon, dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biridir. Öncelikle, Amazon’un stoksuz e ticaret (Fulfillment by Amazon, FBA) özelliği, satıcıların ürünlerini Amazon’un depolama ve teslimat hizmetlerinden yararlanmasına izin verir. Bu özellik, satıcıların ürünlerini Amazon’da depolamasına ve müşterilerin siparişlerini Amazon tarafından teslim edilmesine olanak tanır.

Bu özellik, satıcılar için önemli avantajlar sağlar. Öncelikle, satıcıların ürünlerini Amazon’un güvenilir depolama ve teslimat hizmetlerinden yararlanması, ürünlerin daha hızlı ve güvenli bir şekilde müşterilere ulaşmasını sağlar. Ayrıca, Amazon FBA ile satıcılar, Amazon Prime üyelerine özel olarak hizmet sunabilirler. Bu, müşteriler için daha hızlı teslimat ve daha yüksek bir hizmet kalitesi anlamına gelir.

Satıcılar ayrıca, Amazon’un güçlü arama ve öneri motorlarından yararlanabilirler. Bu, satıcıların ürünlerinin daha fazla müşteri tarafından görülebilmesini ve daha fazla satış yapmasını sağlar. Son olarak, FBA ile satıcılar, Amazon’un güçlü müşteri hizmetleri ekibinden yararlanabilirler. Bu ekip, satıcıların müşterilerinin sorularını ve şikayetlerini cevaplamak için hazırdır.

Sonuç olarak, Amazon’un stoksuz e-ticaret özelliği, satıcılar için önemli avantajlar sağlar. Ürünlerin daha hızlı ve güvenli bir şekilde müşterilere ulaşması, Amazon Prime üyelerine özel hizmet sunma, güçlü arama ve öneri motorlarından yararlanma ve müşteri hizmetleri ekibinden yararlanma gibi avantajlar satıcıların e-ticaret işlerini kolaylaştırır.

Amazon Suspend Nedir?

Amazon’un dünyanın en büyük pazarlarından birsi olması nedenle, Stoksuz satış /sermayesiz satış yapmak isteyenler için Amazon’da stoksuz satış yapmak harika bir fikir olabilir. ANCAK Amazon’da birçok girişimcinin mağdur olduğu bazı sıkıntıların yaşandığı da bir gerçektir. Amazon zaman zaman girişimcilerin hesaplarını kontrol ederek (özellikle dropshipping yapanların) hesaplarını askıya almaktadır. Amazon hesabınızın askıya alınma durumu Amazon Suspend olarak bilinmektedir. Askıya alınan hesapların tekrar aktif olması zaman almakta çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Hesapları askıya alınan ve daha sonra kapatılan girişimcilerin ticari faaliyetleri sonlanmaktadır.

Bunun yanı sıra Türkiye Amazonda satış yapabilmeniz için şirketinizin olması gerekir. Amazon’un uygulamış olduğu politikalardan sıkıldıysanız ve hiçbir platformun sizin e-ticaret faaliyetlerinizi sonlandırmasına müsaade etmek istemiyorsanız sizi de Stoksuz E-Ticaret Platformumuzda e-ticaret yapmaya davet ediyoruz.

Stoksuz E-Ticaret platformumuz ile şirketiniz olmadan Amazon, Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi pazaryerlerine ihtiyaç duymadan kendi MARKANIZ(domain/alanadı) ile e-ticaret yapmanızı sağlıyoruz. Platformumuzla şirketi olmayan ürünü olmayan ama bireysel olarak e-ticaret yapmak isteyen girişimcilerin e-ticaret yapmalarını sağlıyoruz.

Şirketsiz e ticaret platformu olarak da adlandırabileceğimiz Stoksuz E-ticaret platformumuz Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkta 7 yıldır faaliyet gösteren firmamızın bir e ticaret projesidir. Stoksuz E-ticaret projemiz 3 yıldır devam etmektedir ve AR-GE çalışmaları ile devamlı güncellenmektedir. Şirket bu proje ile Türkiye’deki girişimci sayısını arttırmayı ve 100.000 girişimcinin kendi işini kurmasına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Platform olarak size 4 önemli hizmet sunuyoruz:

1-Profesyonel E-Ticaret Yazılımı
2-Satışa Hazır 10.000 lerce Ürün
3-E-Ticaret Operasyon Hizmeti
4-Ücretsiz Eğitimler

Platformumuz e-ticaretin bütün operasyonel işlerini(Sipariş, ödeme tahsili, fatura, kargo, iade takibi, müşteri hizmetleri vb)sizin adınıza yapmaktadır. Size sadece Mağaza tanıtımı/pazarlama konularına odaklanmak ve markanızı büyüterek gelirlerinizi arttırmak kalıyor.

Stoksuz E-Ticaret Nedir, Şirketsiz E-Ticaret Nedir gibi kavramları merak ediyorsanız platformumuz ile ilgili detaylı bilgi vermiş olduğumuz Anasayfa yı ziyaret edebilirsiniz. Anasayfa ya gitmek için >> TIKLA <<

Detaylı bilgi için iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.