Şirketsiz E Ticaret Nedir?

Günümüzde internetin çok fazla kullanılması ve dijitalin hayatımızın her alanına girmesi nedeniyle girişimciler de e-ticarete yoğun ilgi göstermektedir. Girişimcilerin iş kurma sırasında maliyetlerinden birisi de şirket kurma maliyeti olmaktadır. Fazla sermayeye sahip olmayan girişimciler şirket kurmadan e-ticaret nasıl yapılır sorusunu araştırmaya başlıyorlar.

Şirket kurmadan e ticaret yapmak mümkündür. Bunun için stoksuz e ticaret yöntemi tercih edilebilir. Bu sayede daha az enerji ve maliyetle daha çok satış yapma olanağı elde etmiş olursunuz. Stoksuz e-ticaret yönteminde ürünlerinizi şirketiniz olmadan e-ticaret yapmanıza olanak sağlayan platformlar üzerinden satabilirsiniz. Şirketsiz e-ticaret; stoksuz e-ticaret olarak da bilinmektedir.

Şirket Kurmadan E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Şirketsiz e-ticaret, birçok girişimci ve işletme sahibi için cazip bir seçenek olarak görülmektedir. Bunun nedeni, kurulum maliyetlerinin düşük olması ve çevrimiçi olarak çalışabilme avantajlarıdır. Birçok girişimci, internet üzerinden satış yapmak için kullanılan platformları kullanır. Bu platformlar, ürünlerinizi tanıtmak, satmak ve takip etmek için gerekli araçları sağlar. Örneğin, yurtdışında Amazon ve Ebay gibi platformlar, kullanıcıların ürünlerini satmalarına ve satın almalarına olanak tanır. Türkiye Amazon’da satış yapabilmeniz için şirketinizin olması gerekir.

Birçok girişimci ürünlerini sosyal medya veya bloglar aracılığıyla tanıtmaktadır. Bu yollar, ürünlerinizi geniş bir kitleye ulaştırmak ve marka bilinirliğini artırmak için oldukça etkilidir. Ayrıca, sosyal medya reklamlarını kullanarak ürünlerinizi hedefli bir şekilde tanıtmak da mümkündür. Girişimciler kullandıkları platformlar aracılığı ile satış yapıyor olsalar da satış yapmak için çaba sarf etmek zorundadır. Bu nedenle, pazarlamaya ve müşteri hizmetlerine yatırım yapmak önemlidir. Ayrıca, ürünlerinizin kalitesine ve güvenilirliğine odaklanmak da önemlidir.

Az sermaye ile e ticaret yapmak isteyenler için şirketsiz e ticaret internet üzerinden satış yapmak isteyen girişimciler ve işletme sahipleri için cazip bir seçenektir. Ürün stoğu olmadan satış yapmaya dayalı bir e-ticaret iş modeli olan stoksuz e-ticarette satış yapmak için çaba sarf etmek, satış pazarlama çalışmalarına yatırım yapmak gereklidir. Stoksuz e-ticaretin avantajlarını ürünler için bir depoya gerek olmaması, bina kirası, elektrik su faturası gideri, personel gideri, şirket kurulum maliyeti, muhasebe ücreti, SGK ücreti vb. giderlerin olmaması olarak sıralayabiliriz.

Amazonda Satış Yapmak İçin Şirket Kurmak Gerekli Mi?

Türkiye’deki e-ticaret platformları olan Amazon Trendyol Hepsiburada N11 de e-ticaret yapmak istediğinizde şirketinizin olması gerekmektedir. Dolayısıyla bu tür platformlarda bireysel olarak e-ticaret yapmanız mümkün değildir. AMA bizim size sunmuş olduğumuz Stoksuz E-Ticaret Platformumuzda şirketiniz olmadan kendi ürününüz olmadan e-ticaret yapabilirsiniz.

Stoksuz E-Ticaret platformumuz ile şirketiniz olmadan kendi MARKANIZ(domain/alanadı) ile e-ticaret yapmanızı sağlıyoruz. Platformumuzla şirketi olmayan ürünü olmayan ama bireysel olarak e-ticaret yapmak isteyen girişimcilerin e-ticaret yapmalarını sağlıyoruz.

Şirketsiz e ticaret platformu olarak da adlandırabileceğimiz Stoksuz E-ticaret platformumuz Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkta 7 yıldır faaliyet gösteren firmamızın bir e ticaret projesidir. Stoksuz E-ticaret projemiz 3 yıldır devam etmektedir ve AR-GE çalışmaları ile devamlı güncellenmektedir. Şirket bu proje ile Türkiye’deki girişimci sayısını arttırmayı ve 100.000 girişimcinin kendi işini kurmasına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Platform olarak size 4 önemli hizmet sunuyoruz:

1-Profesyonel E-Ticaret Yazılımı
2-Satışa Hazır 10.000 lerce Ürün
3-E-Ticaret Operasyon Hizmeti
4-Ücretsiz Eğitimler

Platformumuz e-ticaretin bütün operasyonel işlerini(Sipariş, ödeme tahsili, fatura, kargo, iade takibi, müşteri hizmetleri vb)sizin adınıza yapmaktadır. Size sadece Mağaza tanıtımı/pazarlama konularına odaklanmak ve markanızı büyüterek gelirlerinizi arttırmak kalıyor.

Stoksuz E-Ticaret Nedir, Şirketsiz E-Ticaret Nedir gibi kavramları merak ediyorsanız platformumuz ile ilgili detaylı bilgi vermiş olduğumuz Anasayfa yı ziyaret edebilirsiniz. Anasayfa ya gitmek için >> TIKLA <<

Detaylı bilgi için iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.