E Ticaret İçin Şirket Kurmak

Dünya her yönüyle değişiyor ve son yıllarda dijitalin hayatımıza girmesiyle her şeyin 20. yüzyıl ve öncesine göre çok daha hızlı değiştiği gözlemliyoruz. Ticaret sektörü de büyük bir hızla yenileniyor ve artık e-ticaret yapmak kaçınılmaz oluyor. Dijitalin gelişmesiyle beraber e-ticaret çok daha kolay bir şekilde yapılabilme imkanına kavuştu.

E ticaret için şirket kurmak birçok girişimcinin aklına gelen ilk sorulardan birisidir. Şirket kurmak belirli bir maliyet olduğu için ve kurduktan sonra muhasebe ücreti, SGK vb. diğer masraflar çıkacağı için girişimcileri düşündüren bir konudur.

Girişimciler Şirket kurmadan da e-ticaret yapmak mümkün mü diye araştırmalar yaptıklarında Stoksuz E-Ticaret ile karşılaşıyorlar. Stoksuz e-ticaret girişimciler arasında sermayesiz e ticaret, dropshipping olarak da bilinmektedir. Az miktarda sermayesi olan ve e-ticaret yapmak isteyen girişimciler için stoksuz e ticaret oldukça avantajlı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şirket Kurmadan E Ticaret Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden E satış gerçekleştirmenin en kolay yollarından birisi de şirket kurmadan e ticaret yapmaktır. Bu yöntem, satıcının stokta veya fiziksel bir mağazada ürün bulundurmasına gerek olmayan e-ticaret yapmasına olanak sağlar. Peki bu yöntemle internet üzerinden stoksuz satış nasıl yapılır? Bu sistemde satışlar e-ticaret sitesi, sosyal medya ve pazaryerleri üzerinden gerçekleştirilir. Stoksuz satış yapan bir girişimci sipariş geldiğinde (kâr marjını bir kenara ayırarak) tedarikçi ile anlaşmış olduğu fiyat üzerinden tedarikçiye ödeme yapar ve siparişi veren kişinin bilgilerini tedarikçiye iletir. Ürün, tedarikçi tarafından hazırlanır faturası kesilir ve kargoya verilerek müşteriye gönderilir.

Evden e-ticaret yapmak isteyenler için Amazon Dropshipping iyi bir seçenek olarak çoğu insanın ilgisini çekiyor. Dropshipping, genel anlamda ürünleri stoklama veya ürünlerin nakliye sorumluluğu olmaksızın bir ürünü satma işlemidir. Ürün tedarikçisi ürünün tedariğinden, ürün stoklarını korumaktan ve ürünleri müşteriye göndermekten sorumludur. Dropshipping iş modelini tercih eden girişimciler dropshipper olarak ifade edilir. Bir dropshipper olarak sizin işiniz, siparişleri alacağınız, bu siparişleri tedarikçinize ileteceğiniz, müşteri hizmetlerini yöneteceğiniz bir online mağazayı çalıştırmaktır.

Yurtdışında Amazon, Ebay, Etsy gibi pazaryerlerinde firma kurmadan kişisel olarak satış yapmanız mümkün olabilmektedir. Ancak ülkemizdeki N11, Hepsiburada, Çiçeksepeti ve Trendyol gibi platformlar üzerinden satış yapmak istediğinizde şirket kurmanız gerekmektedir. Eğer siz de bireysel olarak şirketiniz olmadan Türkiye’de E-Ticaret yapmak istiyorsanız size güzel bir haber verelim: size sunmuş olduğumuz Stoksuz E-Ticaret Platformumuzda şirketiniz olmadan bireysel olarak e-ticaret yapabilirsiniz.

Biz Stoksuz E-Ticaret platformumuz ile şirketi olmayan kendi ürünü olmayan ama e-ticaret yapmak isteyen girişimcilerin e-ticaret yapmalarını sağlıyoruz.

Şirketsiz e ticaret platformu olarak da adlandırabileceğimiz Stoksuz E-ticaret platformumuz Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkta 7 yıldır faaliyet gösteren firmamızın bir e ticaret projesidir. Stoksuz E-ticaret projemiz 3 yıldır devam etmektedir ve AR-GE çalışmaları ile devamlı güncellenmektedir. Şirket bu proje ile Türkiye’deki girişimci sayısını arttırmayı ve 100.000 girişimcinin kendi işini kurmasına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Platform olarak size 4 önemli hizmet sunuyoruz:

1-Profesyonel E-Ticaret Yazılımı
2-Satışa Hazır 10.000 lerce Ürün
3-E-Ticaret Operasyon Hizmeti
4-Ücretsiz Eğitimler

Platformumuz e-ticaretin bütün operasyonel işlerini(Sipariş, ödeme tahsili, fatura, kargo, iade takibi, müşteri hizmetleri vb)sizin adınıza yapmaktadır. Size sadece Mağaza tanıtımı/pazarlama konularına odaklanmak ve markanızı büyüterek gelirlerinizi arttırmak kalıyor.

Stoksuz E-Ticaret Nedir, Şirketsiz E-Ticaret Nedir gibi kavramları merak ediyorsanız platformumuz ile ilgili detaylı bilgi vermiş olduğumuz Anasayfa yı ziyaret edebilirsiniz. Anasayfa ya gitmek için >> TIKLA <<

Detaylı bilgi için iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.