Sermayesiz E Ticaret Yapmak Mümkün Mü?

Sermayesiz e-ticaret, internet üzerinden yapılan ticareti yürütmek için yatırım yapmaya gerek kalmaksızın yapılan bir ticaret türüdür. Bu tür ticaret, özellikle küçük ölçekli işletmeler veya yeni başlayanlar için popülerdir çünkü sermaye yatırımı yapmak zorunda değillerdir.

Birçok sermayesiz e-ticaret modeli mevcuttur ancak en yaygın olanları arasında dropshipping, affiliate marketing ve pazaryerleri (Trendyol, Hepsiburada vb.) yer alır. Dropshipping, ürünlerin tedarikçiden doğrudan müşteriye gönderildiği bir iş modelidir. Bu model için, bir e-ticaret sitesi kurmanız ve ürünleri listelemeniz yeterlidir.

Müşteri sipariş verdiğinde, müşteri bilgilerini tedarikçiye gönderirsiniz ve tedarikçi ürünlerin faturasını keserek, kargosunu hazırlayarak müşteriye direkt gönderir. Bu iş modeli için ürün stoklamanıza veya sevkiyat işlemleri ile ilgilenmenize gerek kalmaz.

Affiliate marketing, bir e-ticaret sitesine veya ürünlere bağlı olarak komisyon kazanabileceğiniz bir iş modelidir. Bu iş modelinde, bir ürünü tanıtmak için bir bağlantı kullanırsınız ve müşteri bu bağlantıyı kullanarak ürünü satın aldığında siz de komisyon kazanırsınız.

Son olarak pazaryerleri (Trendyol, Hepsiburada vb.) sermayesiz e-ticaret için popüler bir seçenektir. Bu tür pazaryerleri genellikle ürünlerinizi listelemeniz ve satmanız için sizden ücret almazlar. Bu siteler üzerinden ürünlerinizi satabilirsiniz ancak ürünleriniz satıldığında pazaryerine komisyon ücreti ödersiniz.

E Ticaret Sitesi Kurmak

Bir e-ticaret sitesi kurmak, yatırımdan başlayarak bir dizi zorluğu içerir. E-ticaret sitesi kurulumuna geçmeden önce e ticaret nedir sorusunu açıklamak gerekir. E-ticaret, fiziksel veya dijital ürünlerin internet üzerinden satılması veya satın alınmasını ifade eden bir kavramdır. Ürün çeşitliliği gibi e-ticaret yöntemleri de farklılık gösterebilir. En çok tercih edilen e-ticaret yöntemlerinden birisi stoksuz e ticaret yöntemidir.

Bir e-ticaret işine başlamadan önce sanal dünya ile fiziksel dünya arasındaki farkların farkında olmalısınız. E-ticaret sadece bir web sitesi üzerinden satış yapmayı değil aynı zamanda sosyal medya, pazar yerleri ve mobil cihazlarda satış yapmayı da içerir. İnternet üzerinden tüketicilerle etkileşime geçmenin birçok yolu vardır ve bu satıcılar için önemli bir avantajdır. E-ticaret yaparak dünyanın herhangi bir yerinde, günün 24 saati, haftanın yedi günü yeni tüketicilere ulaşabilir ve ürünlerinizi satabilirsiniz.

Bir e-ticaret sitesi kurmanın ilk adımının, pazar nişinizi, hangi ürünleri satmak istediğinizi ve hangi kitleye hitap edeceğinizi belirlemek olduğunu unutmamanız gerekir. İster kendi ürünlerinizin satışını yapın ister stoksuz e-ticaret yapın bu ön hazırlık sizin başarılı olmanız için gerekli en önemli adımdır. Stoksuz e-ticarette çok pahalı veya çok ayrıntılı ürünlerin teslimatta gecikmelere neden olabileceğini ve tüketiciye mağazanızda olumsuz bir alışveriş deneyimi yaşatabileceğini unutmamak gerekir. Stoksuz e-ticarette tüketimi hızlı olan sevkiyatı kolay ürünlerin tercih edilmesi yararlı olacaktır.

Herhangi bir girişimde olduğu gibi e-ticaret sitenizi kurmanız için de başlangıç ​​sermayesine ihtiyacı vardır. E-ticaret sitenizi kurmanız için bir e-ticaret yazılımına ihtiyacınız vardır. E-ticaret yazılımı satan e-ticaret firmalarından bir e-ticaret paketi satın almanız gerekir. Alacağınız e-ticaret paketleri paketin özelliklerine göre değişecektir. Ancak ortalama bir e-ticaret paketi 10.000 TL – 15.000TL aralığında fiyatlandırılmaktadır. Ve alacağınız bu paketi her yıl tekrar güncellemeniz gerekmektedir.

Bir Defa Ödeme İle E-Ticaret Olur Mu?

E-ticaret sitesi kurma maliyetlerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim güzel habere 🙂 Bizim size sunmuş olduğumuz Stoksuz E-Ticaret Platformumuzda e-ticaret yaptığınızda bir defa ödeme yaparak mağazanızı satın alırsınız ve her yıl 10.000 TL – 15.000 TL ödeme yapmak zorunda kalmazsınız.

Stoksuz E-Ticaret platformumuz ile şirketiniz olmadan kendi MARKANIZ(domain/alanadı) ile e-ticaret yapmanızı sağlıyoruz. Platformumuzla şirketi olmayan ürünü olmayan ama bireysel olarak e-ticaret yapmak isteyen girişimcilerin e-ticaret yapmalarını sağlıyoruz.

Şirketsiz e ticaret platformu olarak da adlandırabileceğimiz Stoksuz E-ticaret platformumuz Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkta 7 yıldır faaliyet gösteren firmamızın bir e ticaret projesidir. Stoksuz E-ticaret projemiz 3 yıldır devam etmektedir ve AR-GE çalışmaları ile devamlı güncellenmektedir. Şirket bu proje ile Türkiye’deki girişimci sayısını arttırmayı ve 100.000 girişimcinin kendi işini kurmasına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Platform olarak size 4 önemli hizmet sunuyoruz:

1-Profesyonel E-Ticaret Yazılımı
2-Satışa Hazır 10.000 lerce Ürün
3-E-Ticaret Operasyon Hizmeti
4-Ücretsiz Eğitimler

Platformumuz e-ticaretin bütün operasyonel işlerini(Sipariş, ödeme tahsili, fatura, kargo, iade takibi, müşteri hizmetleri vb)sizin adınıza yapmaktadır. Size sadece Mağaza tanıtımı/pazarlama konularına odaklanmak ve markanızı büyüterek gelirlerinizi arttırmak kalıyor.

Stoksuz E-Ticaret Nedir, Şirketsiz E-Ticaret Nedir gibi kavramları merak ediyorsanız platformumuz ile ilgili detaylı bilgi vermiş olduğumuz Anasayfa yı ziyaret edebilirsiniz. Anasayfa ya gitmek için >> TIKLA <<

Detaylı bilgi için iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.